Банк «Форум» надасть ДП «Кентавр ВТХ» другий кредит у розмірі $250 тис.

Банк «Форум» (Київ) надасть дочірньому підприємству українсько-болгарського спільного підприємства «Хмесіл ЛТД» «Кентавр ВТХ» (Київ) кредит у розмірі $250 тис. за рахунок коштів другої кредитної лінії Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) для малих і середніх підприємств (МСП-2). Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у відділі проектного фінансування банку, кредит надається на 4 роки і буде використаний для розширення мережі кафе-кондитерських «Реприза», зокрема, для відкриття ще одного кафе під цією торговою маркою в Києві.
Процентна ставка за кредитом є стандартною – Libor+8%.

За інформацією банку, група керування проектами при Національному банку України затвердила фінансування цього проекту в минулу п’ятницю. Раніше повідомлялося, що банк «Форум» у 2003 році надав ДП «Кентавр ВТХ» чотирирічний кредит у розмірі $600 тис. у рамках МСП-2 для відкриття кафе-кондитерської «Реприза». ДП «Кентавр ВТХ» створено в лютому 2003 року для розвитку мережі кафе-кондитерських «Реприза». На сьогодні в Києві відкрито два кафе під цією торговою маркою. Угода між ЄБРР і НБУ про відкриття другої кредитної лінії для малих і середніх підприємств у розмірі $88 млн. підписано в травні 1998 року і ратифіковано в лютому 2000-го. У рамках кредитної лінії $66 млн. виділяються для кредитування малого і середнього бізнесу і $22 млн. – для реалізації програми мікрокредитування. У 2001 році в Україну надійшов перший транш МСП-2 у розмірі $33 млн., що були використані до кінця червня 2003 року. Другий транш кредиту в розмірі $33 млн. у рамках МСП-2 ЄБРР надав Україні у вересні 2003 року.

У рамках кредитної лінії ЄБРР фінансову підтримку можуть одержати недержавні підприємства з числом працюючих не більш 500 чоловік. Мінімальний розмір кредиту – $125 тис., максимальний – $2,5 млн. Кредити надаються на термін до п’яти років. Процентна ставка – Libor+8%. Кредити можуть надаватися для фінансування засобів виробництва, витрат на сировину і запчастини, лізингу, а також експортних контрактів. Власні засоби позичальника повинні бути не менше 30% вартості проекту. Банками-агентами по цій лінії є «Форум», «Аваль», «АЖІО», «Надра», ВаБанк, Укрсоцбанк, Міжнародний комерційний банк.

Банк «Форум» створений у 1994 році. Його найбільшими акціонерами є ТОВ «Елмак», підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ «Євро Фінанс ЛТД», ТОВ «Континенталь-Україна», страхова компанія «Провіта», ТОВ «Ярославів Вал», ТОВ «Тандем», видавничий центр «Генеза», видавництво «Навчальна книга». Валюта балансу банку на 1 січня 2004 року склала 1,353 млрд.грн., балансовий капітал – 141,2 млн. грн., фінансовий результат у 2003 році склав 7,6 млн. грн.

Поділіться своєю думкою