ЄБРР розпочав 3й конкурс бізнес-проектів

Розпочатий сьогодні Третій конкурс бізнес-проектів організовано Національним банком України, ЄБРР та п’ятьма українськими комерційними банками – Ажіо, ВАБанк, Надра, Укрсоцбанк та Форум. Ключову підтримку конкурсу забезпечив уряд Канади через Канадську агенцію з міжнародного розвитку (CIDA).

Мета конкурсу, який вже підтвердив свою ефективність, як інструмент розвитку довгострокового кредитування малих та середніх підприємств (МСП), полягає у наданні невеликим українським компаніям можливості продемонструвати свої навички стратегічного планування та здатність конкурувати у вільному ринковому середовищі. Під час проведення двох попередніх конкурсів, міжнародне журі мало справді нелегке завдання, вибираючи переможців серед проектів 28 українських компаній-фіналістів.

Переможці другого конкурсу – компанія-виробник укупорочних засобів “Технопак” (м.Суми) та телекомунікаційна компанія “Ромсат” (м.Харків) – отримали кредити від банків-учасників за зниженою відсотковою ставкою, а також, завдяки компанії Британські Авіалінії, відвідали Лондон для зустрічі з діловими колами Великобританії.

Зараз українські МСП знову запрошуються до розробки та подачі комерційних пропозицій до банків-учасників для фінансування їхніх проектів. Ім’я переможця, визначеного міжнародним журі, буде оголошено на урочистій церемонії, що відбудеться в Києві в березні 2004 року. Правила участі в Конкурсі та процедура подачі документів будуть докладніше викладені в ході Інформаційного Дня, що відбудеться 31 жовтня 2003 року.

Призи цьогорічного конкурсу складатимуться із знижок у відсоткових ставках за кредитами місцевих банків-учасників, а також із поїздки до Великобританії з метою зустрічі із місцевими малими підприємствами. Така поїздка стала можливою завдяки підтримки, наданої офіційним авіаперевізником конкурсу – компанією Британські Авіалінії, чия постійна підтримка українських МСП підвищила міжнародний статус конкурсу.

Підтримка, надана Канадською агенцією з міжнародного розвитку, дозволила не лише успішно розпочати конкурс, але й реалізувати декілька проектів технічної взаємодії, спрямованих на підвищення технічних стандартів місцевих банків-учасників.

Подальша інформація про Конкурс бізнес-проектів може бути отримана в Групі Управління Проектами Національного банку України за телефоном +380-44-230-1818 або в будь-якому відділенні банків-учасників. Відвідайте офіційний веб-сайт Конкурсу для одержання повної інформації і форм подачі заявок.

З початку впровадження в рамках Кредитних ліній МСП-1 та МСП-2 видано 202 кредити на загальну суму 171,8 млн.дол. США, причому 65% кредитів надано регіональним (не київським) компаніям.

Поділіться своєю думкою