Компанія-виробник упакування перемагає в Другому Конкурсі бізнес проектів для малого і середнього бізнесу.

Компанія-виробник укупорочних засобів «ТехноПак» стала переможцем Другого щорічного конкурсу бізнес проектів, організованого Національним банком України спільно з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за спонсорської підтримки Британських Авіаліній. Пані Норин Дойль, Перша Віце-президент ЄБРР, вручала нагороду компанії-переможцю під час церемонії нагородження в Києві. Метою конкурсу є визначення кращих підприємств малого і середнього бізнесу в Україні.

Бізнес-проект компанії “ТехноПак”, розташованої в місті Суми на півночі України, обійшов 14 інших фіналістів за результатами суддівства журі, яке складалося з 7 членів – представників різних країн. В якості нагороди компанія “ТехноПак” одержує зниження процентної ставки по кредиту в банку “Аваль” на 1.4 відсотка річних, що дає їй можливість заощадити десятки тисяч доларів. Слід зауважити, що базова відсоткова ставка (без урахування призових знижок), за якою кредити були надані всім учасникам конкурсу становить близько 9,5% річних у доларах США.

Друге місце посіла компанія «Ромсат комунікейшинз інтегрейтед» (Київ/Харків), профінансована через банк “ВАБанк”. Компанія надає телекомунікаційні послуги. Вона також одержить можливість брати позичку за зниженою на 0.5% річних процентною ставкою. Третє місце виборола деревообробна компанія «Євгеній» з Вінниці, що була прокредитована через банк “Ажіо”. Завдяки спонсорській підтримці компанії Британські Авіалінії, що надає щотижня 5 рейсів Київ-Лондон (аеропорт Хітроу), переможці конкурсу відправляться в Лондон з метою обміну досвідом з британськими підприємцями малого і середнього бізнесу.

За словами Наталі Мартиненко, Комерційного Менеджера Британських Авіаліній в Україні, взаємне співробітництво між підприємцями України і Великобританії є дуже важливим і взаємовигідним для обох сторін. «Компанія “ Британські Авіалінії” впевнена у тім, що даний конкурс буде сприяти процвітанню і більш динамічному розвитку українських підприємств, а також економічній стабільності в Україні і її майбутньому зростанню».

Другий конкурс бізнес-проектів для малого і середнього бізнесу стартував восени минулого року. Проведення конкурсу стало можливим за підтримки 5 комерційних банків – «Аваль», «Ажіо», «Форум», «Надра» і «Вабанк». Натхненний успіхом перших двох конкурсів, ЄБРР погодився взяти участь в організації і надати спонсорську підтримку третього подібного конкурсу в Україні, який відбудеться в 2004 році. Цей конкурс надасть ще одніу можливість для українських підприємців одержати довгострокове фінансування від банків-учасників, а також продемонструвати свої уміння в сфері управління і стратегічного планування.

Програма ЄБРР по фінансуванню підприємств середнього і малого бізнесу в Україні через місцеві банки почала діяти в 1994. За цей час 188 підприємств середнього і малого бізнесу одержали позики на загальну суму 157 мільйонів доларів у рамках I і II кредитних ліній для підприємств малого і середнього бізнесу.

Неоціненне значення даного конкурсу в справі просування підприємств малого і середнього бізнесу стало відомо і за межами України: переможець першого конкурсу бізнесів-проектів для малого і середнього бізнесу в Узбекистані, заснованого на українській моделі, буде оголошений на наступному тижні в Ташкенті на Щорічних зборах Банку.

Поділіться своєю думкою