Питання, що стосуються участі у Третьому конкурсі на кращий бізнес-проект.

14. Коли краще подати заявку на участь у конкурсі ?

Зважаючи на тривалий термін розгляду заявки на кредитування, яка повинна бути ухвалена банком-партнером до передачі документів на конкурс, підприємство, зацікавлене в отриманні кредиту та участі у конкурсі, повинно звернутись до одного з банків-партнерів якомога скоріше, принаймні не пізніше 01.02.2004р.
Інакше підприємство ризикує не встигнути прийняти участь у конкурсі, однак може отримати довгостроковий кредит за звичайною низькою процентною ставкою (близько 10%) з коштів Кредитної лінії ЄБРР МСП-2 і після закінчення конкурсу.

15. Які проекти не можуть брати участь у Конкурсі?

У Конкурсі не можуть брати участь проекти, які не відповідають умовам кредитної лінії ЄБРР МСП-2, зокрема, пов’язані з:
a) виробництвом, постачанням зброї чи іншої військової діяльності;
б) діяльністю казино або інших підприємства, що представляють ігровий бізнес;
в) виробництвом або постачанням тютюнових виробів, а також напоїв, що містять більш 15% алкоголю;
г) будь-якою іншою діяльністю, що не фінансується ЄБРР з екологічних міркувань (азбест, радіоактивні продукти, вибухонебезпечні відходи, пестициди та ін.).

16. Чи має значення сфера діяльності компанії?

Для участі у конкурсі сфера діяльності компаній обмежена лише тим переліком проектів, які в принципі не можуть фінансуватись з коштів Кредитної лінії ЄБРР МСП-2.
Щодо перемоги у конкурсі, то звичайно більше балів отримуватимуть компанії, які працюють на більш перспективному зростаючому ринку.

17. Чи має значення для участі у Конкурсі структура власності підприємства ?

У конкурсі може взяти участь зареєстрована в Україні юридична особа із часткою державної власності до 49%.
Організаційно-правова форма підприємства не має значення.

18. Проекти якого типу мають найбільші шанси на успіх?

При визначенні переможців будуть використані правила, описані у відповідному розділі сайту. Зокрема більшу кількість балів отримають проекти:
– представлені прибутковими компаніями-позичальниками;
– із якісно розробленим бізнес-планом;
– із реальними плановими показниками щодо обсягів продажу, прибутковості та строку реалізації проекту;
– у привабливому секторі ринку;

При оцінці бізнес-проекту також будуть враховані відкритість та професіоналізм керівництва компанії, а також якість презентації проекту перед міжнародним журі.

19. Чи обмежена кількість учасників?

У конкурсі може взяти участь до 5 проектів від кожного з банків-партнерів. У минулорічному конкурсі взяло участь 15 підприємств, тому цьогорічне обмеження не є дуже значним.
На презентацію проекту перед міжнародним журі будуть запрошені 14 компаній, проекти яких наберуть найбільшу кількість балів за результатами попереднього аналізу проекту (за документацією бізнес-плану) та аналізу підприємства.

Це додатково підвищує важливість якісної підготовки бізнес-плану. Див.Хто може підготувати бізнес-план

20. Конкурс буде проводитися один раз?

Зараз проводиться Третій Конкурс на кращий бізнес-проект.

Оскільки всі учасники перших двох конкурсів були задоволені його результатами – прийнято рішення про щорічне проведення конкурсів на кращий бізнес-проект.

21. Чому обрані саме ці банки-партнери?

По-перше: ЄБРР висуває дуже суворі вимоги до банків, з якими він співпрацює, по-друге: зазначені банки-партнери мають значний досвід у довгостроковому кредитуванні.
Крім цього, банки-партнери погодились взяти участь у фінансуванні призів для переможців – частина знижки у відсотковій ставці здійснюватиметься саме за їх рахунок.

Подивитись детальніше про призи.

22. Чи можна отримати кредит без участі у конкурсі?

Так, підприємство може отримати кредит і без участі у конкурсі.
При цьому воно не матиме можливості виграти один з призів конкурсу, однак умови кредитування ніяк не погіршаться: строк – до 5 років, відсоткова ставка – Libor+8%.
Конкурс – це додаткова можливість виграти знижку у відсотковій ставці та інші призи.

23. Чи може взяти участь у конкурсі торгівельне підприємство?

Так. У перших конкурсах взяли участь декілька підприємств оптової та роздрібної торгівлі. Більш того, саме торгівельне підприємство ТОВ “САВ-Серівіс” посіло 2 місце на Першому конкурсі. Тому, ніяких обмежень щодо участі або перемоги торгівельних підприємств у конкурсі не має.