Збір та продаж лісових грибів

Існують бізнес-проекти, для реалізації яких не потрібно практично жодних вкладень. При цьому вони характеризуються високою рентабельністю. Одним з таких проектів можна по праву назвати збір та продаж лісових грибів. Звичайно, бізнес відноситься до розряду сезонних, але приносить чималі доходи.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Лісові гриби завжди цінувалися дуже високо. Наприклад, кілограм лисичок на ринку коштує дорожче, ніж той же обсяг свинини або яловичини. Звичайно, свіжі гриби необхідно реалізовувати дуже швидко, так як буквально через добу після збору вони втратять товарний вигляд. Вирішити цю проблему може консервація або сушіння. Часу на приготування продукту піде більше, але і вартість його при цьому зростає в рази.

Основна цільова аудиторія бізнесмена — початківця- це місцеві заклади громадського харчування. Якщо вдасться зібрати великі обсяги грибів, то можна постачати їх на підприємства, що займаються консервацією.

Статистика показує, що вартість грибів може перевищувати 500 рублів за кілограм. Діючі на ринку бізнесмени в грибний сезон отримують до 50 000 доларів чистого прибутку. Тому бізнес вважається дуже перспективним.

Якщо ви хочете створити «довгограючий» бізнес, то краще витратитися на організацію власного виробничого цеху та придбати обладнання для миття, сортування, фасування, консервації та сушіння грибів. Встановити все це реально на території 20-25 кв. м. Загальний обсяг стартових інвестицій не перевищує 400 000 рублів.

Звичайно, самостійно впоратися з видобуванням вихідного продукту у великих обсягах не вийде, але можна найняти бригаду сільських жителів або ж займатися перекупкою товару. У будь-якому разі у програші ви не залишитеся.

Share your thoughts