Збір недопалків за допомогою ворон

Унікальний метод поліпшення екологічної ситуації та підтримання чистоти на вулицях міст придумали в Голландії. Новатори винайшли оригінальний апарат для збору недопалків. Геніальність ідеї полягає в тому, що недопалки в ці автомати збирають ворони, які натомість отримують ласощі. Пристрій оснащений відеокамерою, яка миттєво розпізнає, коли на його борт сідає ворона і кидає недопалок. У цей момент спрацьовує спеціальний механізм, і птах винагороджується шматочком їжі.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вчені давно з’ясували, що ворони — це пристрасні збирачі. І при цьому вони відмінно навчені.

Ці мудрі представники фауни буквально з першого разу освоюють ефект позитивного підкріплення, тобто вони розуміють, що за певною дією слід нагорода, і починають виконувати цю дію з завидною періодичністю.

Активісти голландського екологічного руху впевнені: щоб домогтися бажаного результату, досить навчити всього одну птицю — інші вже самі послідують її прикладу. Випробування автомата пройдуть на міських вулицях найближчим часом. Сама ідея не нова: аналогічний алгоритм вже випробував в дії американський бізнесмен, який навчив ворон знаходити і приносити йому загублені кимось монетки в обмін на смакоту.

Звичайно, голландські недопалки не мають ніякої фінансової цінності, але екологічна ситуація значно покращиться, якщо залишки сигарет перестануть потрапляти в навколишнє середовище.

Share your thoughts