Збір і продаж моху

Чудовим бізнесом для жителів сільської місцевості може стати збір та продаж моху. Якщо ви живете поряд з мшаниками, то повинні розуміти, що гроші ростуть прямо у вас під ногами!

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Найбільш затребуваними є два типи моху «зозулин льон» і сфагнум. Вони володіють масою достоїнств (гігроскопічність, антибактеріальні властивості, фільтруюча здатність тощо). Мох застосовують у фармакології, садівництві та квітникарстві, у будівництві (для утеплення зрубів).

Збір моху проводиться ручним способом, іноді для цієї мети застосовують граблі. Потім зібраний матеріал необхідно висушити, розфасувати по мішках, і можна продавати.

У середньому, добре утрамбований мішок сухого моху оцінюється в 250-350 рублів (залежно від ваги). Якщо зайти в квітковий магазин, то можна побачити, що невеликий пакетик з сухим мохом продають за 30-60 рублів, а його вага становить не більше 50 грамів! Виходячи з цього, нескладно підрахувати, що за 1 кілограм такого товару доведеться викласти до 2000 рублів!

У цьому бізнесі, як і в будь-якому іншому, без реклами не обійтися. Пропонуйте свої послуги будівельникам, постарайтеся налагодити співпрацю з садівницькими товариствами, поширюйте оголошення в дачних селищах, навідайтеся в усі великі квіткові торгові точки вашого міста.

Звичайно, збір моху відноситься до розряду сезонної підприємницької діяльності. А ось продавати його можна цілий рік. Головне — заготовити потрібний обсяг, і ви забезпечите себе доходом на всі сезони.

Share your thoughts