Як контролювати робочий стан ЛЕП з допомогою дронов?: Інноваційні ідеї

Проблеми з електрикою — досить неприємна річ. Для звиклих до комунального раю жителів відключення води чи світла доставляють масу незручностей. І якщо без централізованої подачі води ще якось можна обійтися (наприклад, купити бутель води в магазині), то відсутність електроенергії може призвести до катастрофічних наслідків, на кшталт виведення з робочого стану цілого підприємства.

Як правило, ремонтні роботи починаються тільки після того, як про це хтось повідомить у відповідну службу. Причина несправності, в більшості випадків, банальна — металеві дроти зрізають злодії, щоб здати їх на металобрухт.

Як виключити людський фактор при пошкодженні і ремонту ЛЕП?

Однією з найбільш важко вирішуваних завдань при початку ремонтних робіт ЛЕП є виявлення місця обриву. Безпілотні літальні апарати (інша назва — дрони) допоможуть вирішити два завдання:

1) завдяки наявності у них спостережних камер високої точності, з’являється можливість встановити причину знеструмлення району;

2) мобільність дронов дозволяє застати злодіїв на місці злочину.

Дрони розроблені в Казанському державному енергетичному університеті. Вони призначені для польотів над високовольтними, так і над низьковольтними лініями. Дрони здатні зафіксувати провислих дротів, пошкодження ізоляторів, наявність сторонніх предметів на проводах, опори електроліній, які вийшли з ладу і ін.

Безпілотні літальні апарати можуть стати не тільки прибутковою, але і соціально значущою справою.

Поділіться своєю думкою