Як американців привчають до здорової їжі: Іноземні бізнес-ідеї

Цивілізована Америка, споконвіку прагне до свободи, нарешті здобула повну незалежність від домашнього полону — кухні. Тепер ніхто в країні не стоїть біля плити і не думає, щоб новенького винайти, щоб здивувати своїх рідних і близьких смачним і корисним. Американці за останній час просто розучилися готувати. Адже тепер вони снідають виключно вівсяними пластівцями, залитими молоком з пакета, обідають смаженими пончиками, купленими в найближчому кіоску фаст-фуду, які запивають великою кількістю кави, вечеряють піцою, замовленої на будинок. Навіть діти на обід одержують у них в кращому разі запакований в паперовий пакет скибочку хліба, намазаний арахісовим маслом. Бідні ж верстви населення харчуються виключно вміст пакетиків для закуски до пива, картопляними чіпсами, горішками і шоколадними батончиками, які жебраки легко можуть винести з супермаркету в своїй кишені. Американці в більшості своїй вже не уявляють, як зварити картоплю, приготувати елементарний овочевий салат і не пам’ятають смак натурального фруктового соку.

Держава ж перейнявся таким станом справ і перейнялося проблемою привчити народ до здорового харчування, навчивши готувати для себе хоча б елементарні страви. Згідно з програмою уряду, здорову їжу відтепер розносять по домівках дільничні поліцейські.

У місті Лексінгтон штату Кентукі пішли далі — створили банк здорової їжі, який формується із штрафів американців, які порушили правила дорожнього руху або правил паркування. Тепер порушники сплачують штраф не грошима, а відносно здоровою їжею. Створений таким чином банк здорової їжі американці назвали Комори Господа Бога. Ініціювали таке революційне починання правоохоронці з відділу парковок поліцейського департаменту Лексінгтона. Тепер проштрафилися вносять у банк умовно здорову їжу: свіжі консерви — томати, буряк в оцті, стручкову квасолю, боби, горошок, каші. У банку з цих продуктів формуються продуктові набори, які поліцейські надалі роздають бідним верствам населення.

Може, варто взяти на озброєння американський досвід і нам, вирішуючи таким чином певні проблеми в окремих регіонах або в разі екстремальних ситуацій?

Поділіться своєю думкою