Вирощування женьшеню

Женьшень — дуже популярне в народній медицині рослина, що користується стійким попитом. На вирощуванні цього корисного представника флори можна побудувати високоприбутковий бізнес.

Започаткувати справу можна на невеликому присадибній ділянці. Женьшень у природі виростає в лісосмугах, тому особливу увагу потрібно приділити складу грунту (кислотності, вмісту мінеральних речовин тощо). Детальну інформацію про підготовку грядок легко знайти в мережі Інтернет.

Женьшень не терпить великої кількості сонячного світла. Для його захисту споруджують спеціальні щити з рейок. Але майте на увазі, що в міру росту рослини щити поступово прибираються.

Уважно поставтеся до пошуку постачальника насіння. Посадковий матеріал повинен мати сертифікат якості. Повноцінно рослина починає плодоносити лише у віці 4-х років. Тобто бізнес цей нешвидкий, але, безсумнівно, вигідний. Заробляти тут можна не тільки на самих плодах, але і на корені, а також на реалізації насіння.

Середня ціна одного насіння женьшеню становить 15 рублів. Розсада в віці 3-х років продається вже по 150 рублів за росток. Корінь женьшеню продається на вагу, і ціновий розкид тут дуже широкий (від 4 до 12 000 рублів за 1 кг).

Одна сотка землі вміщає до 20 000 кущів розсади женьшеню. На семена ви витратите близько 200 000 рублів. При цьому з такої невеликої території, цілком можна отримати до 300 кг кореня. Прибуток рахуйте самі!

Поділіться своєю думкою