Вирощування вишні

Ягідний бізнес несе величезні перспективи. Власний вишневий сад здатний принести вагомий дохід підприємцю. Звичайно, такий проект швидкоокупним не назвеш — доведеться запастися терпінням. Але результат безумовно того варто.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Попит на вишню стабільно високий, і ціна на цю ягідну культуру рік від року тільки зростає. Сортів вишні дуже багато, і знайти той, який підходить для клімату вашого регіону, буде нескладно. Підприємцям-початківцям варто знати, що вишневі дерева є прекрасними медоносами, тому можна поєднати сад з пасікою і тим самим збільшити прибуток в рази.

Вишня — рослина не занадто вибаглива, тому немає необхідності орендувати для саду дорогий чорнозем. Відмінно підійдуть супіщані ґрунти. Саджанці купуються або ранньою весною, або в осінній період. На одному гектарі прекрасно уживається до 400 дерев. Плодоносити вишня починає тільки через 2-3 роки. Великий урожай можна отримувати з дерева протягом 15 років. Потім врожайність різко знижується. Старі дерева також приносять прибуток — вишнева деревина цінується дуже високо.

Щоб отримати вагомий прибуток, доцільно взяти в оренду відразу 5 гектарів землі. На них потрібно близько 2000 молодих дерев. Високоврожайні сорти в подальшому зможуть приносити до 40 кг ягоди за сезон. Середня врожайність встановилася на рівні 20 кг з дерева. Тобто вишневий сад таких розмірів може дати до 40 тонн врожаю. Продавши ягоду оптом, за ціною 50р./кг, можна отримати близько 2 мільйонів рублів. Якщо врахувати, що саджанці купуються всього 1 раз в 15 років, то про вигідність проекту сперечатися не доводиться.

Звичайно, чекають витрати на персонал — вишню збирають руками, тому без сезонних робітників не обійтися. Але ці витрати з лишком окупаються надалі.

Share your thoughts