Вирощування вівса

Сільськогосподарський бізнес сьогодні вважається одним з найбільш перспективних і прибуткових. Чималий прибуток можна отримати, займаючись вирощуванням зернових культур, наприклад, вівса.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Овес користується величезним попитом. Існує кілька сортів цієї культури, вживаних в їжу тваринами і людьми. Як варіант, можна орендувати велике поле і засівати, розділивши на частини, по сортам. Так буде можливість охопити максимально широку цільову аудиторію.

Овес невибагливий, особливих вимог до ґрунтової складу для його вирощування не є. Ця рослина прекрасно себе почуває в прохолодному кліматі, тому жителі холодних регіонів нашої країни можуть без праці зайнятися таким бізнесом. Звичайно, «південного» врожаю добитися не вийде, але і про збитковість можна не переживати. Головне — вибрати правильний, овес озимий.

Для більш теплого клімату відмінно підходить так званий ярий овес, який характеризується високою врожайністю. Дозріває він через 110 — 120 днів після висадки, але важливо не запізнитися з сівбою, так як такого зерна вівса не люблять занадто сильно прогріту грунт.

Для засівання ділянки землі в 100 гектарів потрібно близько 15 тонн насіння. У таку територію доведеться вкласти близько 350 000 рублів (оренда площі, добриво і закупівля насіннєвого матеріалу). Для збору урождая можна не купувати власний комбайн — яку спецтехніку сьогодні можна орендувати. Година роботи комбайнера коштує, в середньому, 500 рублів, що не можна назвати надто високою ціною. Прибуток від продажу врожаю покриє всі ці витрати з лишком, так як з одного гектара можна зібрати до 8 тонн зерна. Але навіть 2-3 тонни з гектара — це вже відмінний показник.

По мінімуму, 100 гектарів принесуть вам 200 тонн вівса. Важливо, щоб зернова культура була якісною, тоді й продати її можна буде досить дорого. Найкращий овес коштує близько 10 000 рублів за тонну. Середня ціна становить 5 000 рублів за той же обсяг. Рентабельність бізнесу дуже висока, і всі витрати неодмінно окупляться при налагоджених каналах збуту.

Share your thoughts