Вирощування тютюну

Ще не так давно тютюн вирощувався на дуже багатьох присадибних ділянках. Поступово це рослина, яке призначалося, в основному, для паління, витіснили промислові сигарети. Але так як зростання цін на останні просто баснословен, тютюн, культивовані в домашніх умовах, знову набирає популярність. Поки конкуренція мала, і зайняти гідне місце в даній сфері підприємцю буде нескладно.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Потрібно знати, що для приготування курильних сумішей підходять далеко не всі сорти махорки та тютюну, тому до вибору асортименту підійдіть з особливою увагою. Вивчіть різновиди рослин, їх особливості, і тільки потім приступайте до реалізації проекту.

Махорка та тютюн зростають в однакових умовах, але перша характеризується більшою скоростиглістю. Для визрівання махорке потрібно 70 днів, а тютюну — близько 120. Щоб зменшити витрати на закупівлю насіння та розсади, доцільно культивувати їх самостійно. Але, звичайно, для початку насіння доведеться закупити у стороннього виробника.

Плантація для посадки повинна бути сонячною. Тютюн і махорка вимагають рясного поливу. Рослини потрібно рятувати від бур’янів і обробляти від шкідників, в процесі цвітіння пасинкувати.

Зібраний урожай необхідно висушити. Свіжі тютюнові листки спочатку залишають в тіні на кілька годин для в’янення. Потім рослини підвішують на шнур і сушать протягом пари тижнів на відкритому повітрі, але під дахом. Готові листя ферментуют (про цьому процесі можна докладно прочитати в мережі Інтернет).

Підрахуємо витрати і прибуток. Щоб засадити ділянку в 10 соток тютюном одного з популярних сортів, потрібно близько 2000 рублів на купівлю насіння, насіння махорки на ту ж територію обійдуться в 1500 рублів. Зібрати ж можна до 400 кг готового якісного продукту. Оптом махорку реалізують за приємною ціною до 500 руб/кг, а тютюн — в 4 рази дорожче! Прибуток очевидна. Головне — знайти канали збуту, яких сьогодні досить багато.

Share your thoughts