Вирощування трюфелів

Чи відомо вам, що найдорожчі в світі гриби під назвою трюфелі теж можна вирощувати? При правильній організації бізнесу цей рослинний делікатес здатний принести підприємцю дуже вагомий дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Трюфелі необхідні особливі кліматичні умови. У природному середовищі їх можна культивувати лише в південних регіонах країни. У холодних північних районах доведеться побудувати тепличне господарство, але «овчинка» безперечно варто «вичинки», так як конкуренція в цій бізнес-середовищі мінімальна, а перспективи — величезні.

Існує кілька різновидів трюфелів, але найпопулярніший з них — чорний. Ці гриби ростуть, наприклад, в Криму. Ростуть чорні трюфелі, головним чином, поряд з ліщиною і дубом. Тому вони мають специфічний горіховий присмак, а по запаху при цьому схожі з морськими водоростями.

Якщо ви вирішили зайнятися трюфельним бізнесом, потрібно заздалегідь визначитися з каналами збуту — цей продукт не переносить тривалого зберігання. Свіжий гриб зберігає свої властивості не більше 3-х діб. Трюфелі ростуть однаково успішно як у закритому, так і відкритому грунті. Головне, щоб температура повітря і склад ґрунту були слушними. Міцелій проростає протягом 1 місяця. Весь цей період грунт повинна бути помірно вологої, не можна допускати пересихання. Розвиваються трюфелі досить довго, перший урожай вдасться зібрати лише через 10-12 місяців.

В якості посівного матеріалу використовуються пророслі жолуді, які перед приміщенням в грунт заражають трюфельним міцелієм. Найкращий час для посадки триває від кінця весни до кінця літа.

Щоб засадити 1 гектар площі трюфелем, потрібно близько 2 мільйонів рублів. Максимальна врожайність ділянки настане через 5-6 років. У цей момент можна буде зібрати з засіяної площі до 15 кг грибів. 1 кг коштує не менше 50 000 рублів. Тобто з 1 гектара отримують продукт на суму 750 000 рублів. Окупляться вкладення, звичайно, нескоро, протягом 6-7 років. Але це тільки за рахунок тривалого очікування плодоношення. Протягом наступних 10-15 років можна буде збирати не менший урожай, і значних вкладень не потрібно.

Share your thoughts