Вирощування тритикале

Тритикале — відносно нове злакова рослина, виведена шляхом схрещування жита і пшениці. Ця зернова культура володіє масою переваг, у числі яких стійкість до погодних катаклізмів і висока врожайність. Конкуренція серед вітчизняних фермерів, які вирощують тритикале, знаходиться на мізерному рівні. Тому для підприємця-початківця такий проект може бути дуже успішним.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Оптимальною територією для успішного розвитку бізнесу вважається ділянка в 100 га. В ідеалі потрібен чорнозем, але і звичайна земля підійде. Звичайно, врожайність дещо знизиться, як, втім, і витрати на оренду.

Звичайно, не обійтися без спецтехніки — культиватора, трактори, сівалки, борони, рала, лущильщика. Повний набір коштуватиме, як мінімум, 180 000 доларів. Якщо є можливість, техніку можна орендувати.

Вартість посадкового матеріалу безпосередньо залежить від сорту рослини. Щоб засіяти 100 га землі, на насіння доведеться витратити від 3 до 5 тисяч доларів. Щоб обслуговувати посіви, потрібно найняти 15-20 чоловік.

У загальній складності, на організацію бізнесу з вирощування тритикале піде близько 200 000 доларів. Мінімальна врожайність рослини становить 45 тонн з 1 гектара. Деякі сорти здатні давати і в 2 рази більше зерна. При налагоджених каналах збуту з ділянки в 100 га можна отримати більше 1 мільйона доларів доходу, тобто всі витрати окуповуються вже у перший рік роботи.

Share your thoughts