Вирощування технічної коноплі

Коноплі — унікальна рослина, за допомогою якого колись виробляли олію, тканини та іншу корисну продукцію. Потім конопляні посіви були практично повністю знищені у зв’язку з зарахуванням їх до наркотичних речовин. Сьогодні ж конопля має чіткий поділ на технічні та нетехнічні сорти, вирощування і технічної коноплі стає стабільним джерелом доходу для підприємців-початківців. Конкуренція в цій сільськогосподарській області поки що незначна, тому бізнесмени-початківці мають реальну можливість зайняти в ній гідне місце.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для успішного старту буде достатньо 10 гектарів землі. На цій території цілком можна оволодіти всіма ази мистецтва коноплевода. Більшу територію орендувати не варто, якщо, звичайно, немає великого ринку збуту.

Посів конопляного насіння починають вже в кінці зими або на початку весни. Коноплі любить прохолоду і прекрасно почуває себе в ще підмерзлою ґрунті. Висаджена в березні рослина здатна дати врожай вже в червні, так що земельну ділянку можна використовувати двічі за сезон, але бажано не з одним і тим же рослиною.

Щоб засадити 10 га землі коноплями, потрібно близько 1 тонни насіння. Таким чином, на посадковий матеріал потрібно виділити близько 50 000 рублів. Орендна плата складе близько 35 000 рулів на рік. Плюс, необхідно купити або орендувати спеціалізоване обладнання та техніку — трактор, коноплежатку, молотарку, коноплеуборочный комбайн, сноповязалку і т. д.

В середньому з одного гектара можна зібрати до 8,6 т конопель, тобто 10 гектарів дають не менше 86 тонн продукту. З них 8 тонн — це насіння, а інше — волокно.

Share your thoughts