Вирощування стабілізованого моху

Озеленення житлових просторів — один з основних інтер’єрних трендів, які застосовують дизайнери всього світу. Дуже часто для благоустрою квартир і будинків використовують так званий стабілізований мох. Основна гідність цієї рослини полягає в тому, що воно невибаглива у догляді і не вимагає поливу, тому з нього споруджують цілі зелені стіни. На вирощуванні стабілізованого моху, який ще називають сонною, можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вихідна сировина (мшаник кладонию оленячу з кореневою системою) збирається вручну. Спочатку це звичайна рослина, але як тільки з ним проводять процедуру стабілізації, воно «засинає», тобто перестає зростати, залишаючись при цьому таким же яскраво-зеленим, м’якою, ароматною і пружним.

Рецептів підготовки посадкового матеріалу багато. Один з найдоступніших — це приготування суміші з декількох пригоршень насіння моху, натурального кефіру, цукру, води і спеціального гідрогелю. Цей склад дає можливість вирощувати мохове полотно практично на будь натуральній основі, включаючи деревину і цегла. Все, що потрібно зробити — це нанести суміш на поверхню тонким шаром та просто почекати. Доцільно на початковому етапі створити тепличний ефект, накривши посіви плівкою. «Приспання» проводиться після того, як рослинний покрив стане достатніх розмірів (приблизно через 5 тижнів). Для цього застосовують гліцеринову суміш.

Продавати готовий продукт можна у фасованому вигляді, в пакетах або коробках. Також з нього роблять плитку на дерев’яній основі. Цей напрямок бізнесу досить нове, тому конкуренції в ньому практично немає. Зате попит на стабілізований мох вже високий і з кожним роком тільки зростає. Так що у підприємців є чудовий шанс зайняти порожню бізнес-нішу і отримати цілорічну гідну прибуток.

Share your thoughts