Вирощування сої

Соя — унікальний продукт рослинництва, попит на який зростає з кожним роком. У зв’язку з цим вирощування сої здатне стати вкрай вигідним проектом для розвитку власного бізнесу.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Соєві насіння прекрасно пристосовуються практично до будь-яких грунтів, але не люблять пісок. Особливих проблем з культивуванням рослини не виникає, при цьому вартість сої вище вартості пшениці при рівній мірі врожайності.

Вирішивши зайнятися вирощуванням сої, необхідно знайти відповідний земельну ділянку. Важливо не тільки відсутність піску, але і наявність великої кількості світла. Цей представник сімейства бобових обожнює поніжитися на сонечку, а в тіні просто гине. Температура повітря після появи сходів повинна бути не менше 14⁰С. Ідеальний температурний режим для сої — 21-22⁰С. Це те, що стосується періоду вегетації. Після нього потреба в теплі знижується, і соєві стебла чудово відчувають себе в прохолоді і навіть можуть перенести заморозки до -3,5⁰С.

Особливу увагу варто приділити поливу. До того, як рослини почнуть цвісти, вони вважаються відносно посухостійкими, але з настанням періоду цвітіння поливати сою потрібно рясно, інакше багатого урожаю чекати не варто. При малій кількості вологи можна зібрати до 10 центнерів бобів з гектара землі, при правильному поливі — від 25 центнерів з тієї ж території. Різниця очевидна!

Статистика показує, що рентабельність бізнесу з вирощування сої оцінюється в 30%. Цей продукт практично не схильний до коливань цін на ринку, тому підприємець може не хвилюватися, що його очікують збитки. Головне — підійти до сільськогосподарських робіт зі знанням справи і отримати хороший урожай.

Share your thoughts