Вирощування сочевиці

Сочевиця — чудовий дієтичний продукт, який набуває все більшої популярності з кожним роком. При цьому конкуренцію серед підприємців, що займаються вирощуванням сочевиці, високою назвати не можна, і у підприємця є відмінна можливість зайняти в цій сільськогосподарської бізнес-ніші гідне місце.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Сочевиця — дуже витривала і невибаглива рослина. Щоб отримати гідну прибуток, доцільно вирощувати відразу великі обсяги продукції. Бажано орендувати земельну ділянку площею близько 100 га. Його необхідно обробити і удобрити. Щоб зайняти таку територію, потрібно близько 500 кг насіння. Спецтехніку необов’язково купувати у власність — на перших порах її можна брати в оренду. Наймати постійних робочих нерентабельно — вони потрібні тільки в сезон для догляду за рослинами, переробки насіння, поливу, допомоги в зборі врожаю і т. д.

Орієнтовний стартовий капітал становить 2 400 000 рублів. З них 500 000 — це орендна плата за землю. В 2 рази більше потрібно закласти на транспортні та інші витрати, а також на заробітну плату персоналу. 135 000 рублів — витрати на закупівлю насіння і добрив. Оренда спецтехніки — це ще 200 000 рублів. Також потрібно орендувати площу на зернотоку — це ще близько півмільйона рублів.

З одного гектара землі отримують до 25 центнерів сочевиці. Оптова вартість продукції встановилася на рівні 60 руб./кг. Зі всієї орендованої площі можна отримати до 18 000 000 рублів прибутку. Чистий заробіток при цьому складе не менше 12 000 000 рублів.

Share your thoughts