Вирощування шафрану

Шафран — одна з найдорожчих спецій. Висока ціна пов’язана з малої «віддачею». Щоб отримати 1 кг заповітної ароматної приправи, необхідно виростити до 70 000 квіток крокусу. Звичайно, бізнес з виробництва шафрану пов’язаний з певними труднощами, але перспективи у нього величезні.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Конкуренція серед вітчизняних підприємців у бізнес-сфері відсутня, тобто проект є відкритим для освоєння. Весь шафран, який можна знайти в Росії, надходить до нас з-за кордону. Саму бюджетну спецію привозять з Ірану, а самої елітної вважається грецька приправа. Вартість висушеної трави починається від 450 доларів за кг і доходить до 700 доларів.

Потрібно відзначити, що кліматичні умови багатьох регіонів РФ ідеально підходять для вирощування квітів крокусу. При дотриманні всіх технологій всього з 1 га родючої землі можна отримати до 20 кг спеції. Але середні показники не перевищують 12 кг. Щоб прибуток була більш вагомою, можна паралельно продавати насіння крокусу.

Детальну інформацію про особливості культивування крокусів можна знайти в мережі Інтернет. Приємно, що квітка цей багаторічний, тобто щорічної висадки не потрібно, але періодично оновлювати посіви все-таки доведеться, щоб зробити доходи безперервними. Подібний бізнес можна реалізувати і на власній присадибній ділянці. Але для вагомого прибутку все ж краще засівати шафраном повноцінні поля. Важливо знати: крокусам необхідно запилення, тому поряд з насадженнями доцільно облаштувати пасіку. Такий крок забезпечить бурхливе цвітіння і дасть можливість зібрати максимальну кількість «червоного золота».

Share your thoughts