Вирощування рису

Рис — одна з найпопулярніших злакових культур, яка постійно присутній в раціоні наших співвітчизників. Левова частка цього продукту експортується в Росію з-за кордону, тому у підприємців є всі шанси вийти на ринок і отримати стабільно високий дохід у зв’язку з активно розвивається тенденцією імпортозаміщення.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

На сьогоднішній день існує понад 8000 сортів рисової культури, і селекціонери постійно працюють над виведенням нових видів, придатних для вирощування на теренах Росії. Найпопулярнішими з них можна назвати такі сорти, як «Смарагд», «Нафант», «Спринт», «Павловський», «Далекосхідний», «Краснодарський-424».

Для культивування рису найбільше підходять південні регіони країни. Технологія вирощування не нова: насіння спочатку очищають, потім замочують у воді на кілька днів, а після цього, попередньо підсушивши, поміщають в грунт на глибину 8-10 див Відбувається цей процес у період з березня по червень, в залежності від кліматичних умов того чи іншого регіону. Коли посів завішаний, поля заливають водою.

Звичайно, стартовий капітал буде чималим. Щоб досягти високих результатів, необхідно засіяти не менше 300 га землі. Рис-сирець виробники в обов’язковому порядку переробляють, тому доведеться облаштувати хоча б невеликий переробний завод з механічними струмами, зерносушарками, навантажувачами, складами і т. д. Загальна вартість проекту складе не менше 80 000 000 рублів. При цьому рентабельність бізнесу досягає показника в 50%. Практика показує, що окупаються рисові посіви при грамотному підході до реалізації проекту порівняно швидко.

Share your thoughts