Вирощування рицини

Рицина — це унікальне за своїми властивостями лікарська рослина. Колись, ще за часів СРСР, ми займали лідируючі позиції в світі з вирощування рицини. Сьогодні ж ця тенденція різко пішла на спад. Між тим, з рицини виготовляють відоме всім касторове масло, яке застосовується не тільки у фармакології, але і в інших виробничих сферах. Тому вирощування рицини може стати прибутковим проектом для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Мова йде про посадку багаторічної рослини, тому земельну ділянку краще мати у власності. Підходить практично будь-яка грунт, але рицина досить теплолюбна і їй потрібно багато часу для повного визрівання. Тому плантації вигідніше всього влаштовувати в південній і центральній областях нашої країни. Спеціальної системи зрошення не потрібно, але удобрювати землю періодично потрібно.

Аби засіяти ділянку площею 1 гектар, потрібно близько 35 кг насіння. На їх придбання та обробку поля піде близько 1500 євро. Терміни окупності проекту залежать від рівня врожайності. Щоб збільшити цей показник, потрібно знати один секрет: маківки паростків обриваються вручну. Після цього рицина дає, як мінімум, в 2 рази більше плодів. З 1 гектара реально зібрати до 1800 кг насіння. Всього 1 кг продукту оцінюється, як мінімум, в 2500 рублів. Тобто при максимальній врожайності реально отримати до 4,5 мільйона рублів прибутку. Збільшити доходи і прискорити окупність можна, організувавши власне виробництво касторової олії.

Share your thoughts