Вирощування руколи

Рукола — це смачна і корисна зелень, яка все частіше з’являється в раціоні наших співвітчизників. Вирощування рукколи здатне принести високий дохід підприємцю.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Потрібно відзначити, що цей бізнес належить до категорії швидких. Рукола зростає не більше місяця, при цьому з 1 кв. м. площі можна отримати до 4 кг врожаю. Звичайно, попрацювати доведеться — зелень досить примхлива, але отриманий прибуток коштує витрачених сил. Точки збуту потрібно шукати заздалегідь.

Для успішного старту достатньо спорудити 2-3 теплиці по 20 кв. м. кожна. Це дозволить вирощувати рукколу в цілорічному режимі. Щомісячні витрати становитимуть не більше 500 доларів.

Не обійтися без спеціалізованого обладнання, в число якої входять система клімат-контролю, опалювальна система, полив, освітлення, вентиляція, система вирощування на підвісних лотках, підйомні установки. В цілому, витрати на придбання устаткування становлять 7000 доларів. Плюс, ще 1500 доларів витрачається на придбання посівного матеріалу і добрив.

1 кг свіжої рукколи коштує не менше 35 доларів. З площі 100 кв. м. реально отримати до 400 кг продукту. У місяць на цьому можна заробити 3500 доларів. Таким чином, окупність настане досить швидко.

Share your thoughts