Вирощування ріпи

Ріпа — споконвічно російська овочева культура, яка відрізняється приємними смаковими якостями і містить масу корисних мікроелементів. Чомусь вирощувати ріпак на продаж вирішуються не багато. А між тим подібний сільськогосподарський проект здатний принести досить вагомий прибуток.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для культивування ріпи в промислових масштабах потрібно кілька гектарів землі. Як варіант, можна організувати багатопрофільне господарство, вирощуючи одночасно кілька видів овочів. Примітно, що урожай ріпи можна збирати навіть 2 рази в рік. Зростає коренеплід, в середньому, 70 днів, тобто за сезон його можна посадити і зібрати двічі.

На 1 гектар землі висаджують близько 5 кг насіння. Їх вартість встановилася на рівні 10 000 рублів. Тобто щоб засадити 10 гектарів, на посадковий матеріал доведеться витратити близько 50 000 рублів. Відповідно, якщо плануєте садити скоростиглі сорти, то на подвійну посадку в сезон піде вже 100 000 рублів.

З одного гектара цілком реально зібрати до 30 тонн овоча. Тобто 10 гектарів принесуть до 300 тонн коренеплодів. При мінімальної оптової вартості в 10 рублів за кілограм можна отримати 3 мільйони рублів доходу.

Для реалізації товару потрібно звертатися в різні харчові підприємства. Конкуренція серед постачальників ріпи в Росії мінімальна, тому проблем з продажами при правильно розробленої маркетингової стратегії виникнути не повинно.

Share your thoughts