Вирощування пшениці

Зернові культури користуються стабільно високим попитом на сільськогосподарському ринку, тому бізнес по їх вирощуванню у всі часи був і залишається одним із найприбутковіших. Рентабельність цього виду діяльності можна розглянути на прикладі пшениці.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку необхідно знайти відповідні посівні площі. Для вирощування пшениці ідеально підходять південні регіони країни, а також середня смуга. Починати варто відразу з території 400-500 га. Такі масштаби гарантовано зроблять ваше господарство рентабельним і швидкоокупним. На першому етапі землю потрібно просто взяти в оренду на кілька років. Якщо в цей строк ви побачите, що бізнес процвітає, то можна подумати і про викуп території у власність.

Максимальна частка стартового капіталу піде на закупівлю спецтехніки. Пшеничному господарству потрібно придбати трактор, комбайн, волокушу, сівалку, борону, плуг, косарки, прес-підбирач, вантажівки і т. д. Щоб урожай добре зберігався, необхідно збудувати спеціальний комору.

Сорт пшениці підбирається, виходячи з кліматичних особливостей регіону і складу грунту. Ця зернова культура підрозділяється на фуражну і продовольчу, яру та озиму. Перед тим, як зробити вибір на користь того або іншого виду, уважно оцініть потреби вашої цільової аудиторії.

Нормальне функціонування підприємства такого типу неможливо без кваліфікованих робітників, тому поставтеся до підбору персоналу вкрай уважно.

Практика показує, що один гектар землі здатний дати від 15 до 55 тонн пшениці. На організацію повноцінного пшеничного господарства доведеться витратити не менше 3 мільйонів рублів. При вартості зернового продукту в 13 000 рублів за тонну і налагоджених каналах збуту всі витрати окупаються протягом півроку. Але якщо в перший сезон вийти на гідний прибуток не вийшло, засмучуватися не варто — у наступному році вам вже не доведеться витрачатися на придбання обладнання та спецтехніки. Можна буде зосередитися тільки на врожаї. Тобто, в будь-якому випадку, окупність гарантована.

Share your thoughts