Вирощування помідорів «Черрі»

Маленькі помідори-вышенки сьогодні популярні на вітчизняному ринку не менше, ніж їх прототипи великих розмірів. Зайнявшись вирощуванням помідорів-чері, можна отримати вагомий прибуток в найкоротші терміни.

Добре, якщо ви є власником власного присадибної ділянки з родючим грунтом. Якщо такого немає, його слід взяти в оренду. Для успішного старту необхідна територія площею не менше 40 кв. м.

На підготовленому ділянці встановлюється теплиця (або кілька). Всередині тепличного простору обладнується система зрошення. Потрібно закупити ємності для врожаю, техніку для транспортування, а також підібрати місце для зберігання зібраних плодів. Професіонали стверджують, що для томатів-черрі ідеально підходять полікарбонатні теплиці, так як всередині плівкових набагато складніше підтримувати необхідний мікроклімат.

Якщо ви плануєте забезпечувати потенційних покупців мініатюрними помідорами круглий рік, у теплиці обов’язково упорядкувати опалювальні і вентиляційні системи.

Сума стартових вкладень на одну теплицю буде невеликий — близько 70 000 рублів. На насіння і добрива потрібно додатково витратити близько 30 000 рублів. Доглядати за рослинами в одній великій теплиці можна самостійно, але для повноцінного обслуговування тепличного господарства потрібно не менше 3-х працівників. Отже, загальний розмір початкового капіталу складе близько 200 000 рублів.

За підрахунками фахівців, собівартість готової продукції при дотриманні вищенаведених умов складе близько 100 000 рублів. Вирощуючи помідори-черрі, можна легко отримувати 50 000 рублів чистого прибутку щомісяця (при налагоджених каналах збуту, природно). Таким чином, окупність бізнесу буде досить оперативною.

Поділіться своєю думкою