Вирощування перцю в теплиці

Овочеві культури користуються попитом цілорічно. Але на власних присадибних ділянках вирощувати їх у нашій країні весь рік не дозволяє клімат. Саме тому тепличний бізнес настільки затребуваний і здатний принести чималий дохід своїм власникам.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Розглянемо бізнес-ідею по вирощуванню перців в теплицях.

Перець, як відомо, дуже любить тепло. Кольорові болгарські перці відмінно почувають себе і ростуть при температурі від 20 до 30 ⁰С. Створити комфортні умови допоможе облаштування теплиці з полікарбонату. Купівля 40-50 кв. метрів такою обійдеться в 45 000 — 60 000 рублів.

Особливу увагу необхідно приділити підбору сортів. З солодких варіантів найоптимальнішими називають «Каліфорнійське чудо» і «Ластівку». Але ці сорти досить примхливі, схильні до хвороб і чутливі до температурних перепадів. Тому новачкові в рослинництві краще зупинити свій вибір на таких сортах-гібриди, як «Казбек», «Тамерлан», «Соната», «Адлер», «Етюд».

Вирощується перець з розсади, яка, в свою чергу, виходить з насіння. Насіння доцільно висаджувати якомога раніше — в кінці січня — початку лютого. Тоді паростки встигнуть зміцніти до початку травня і будуть придатні до висадки у тепличний грунт.

Розсада перцю любить не тільки тепло, але і світ, тому необхідно подбати про хорошому освітленні не тільки для зелених паростків, але і для ємностей з ще не пророслими насінням, інакше сходів можна просто не дочекатися.

Висаджується розсада у віці від 55 днів і вище. Важливо, щоб до цього моменту в пазухах листя вже утворювалися нирки.

Перець потрібно постійно поливати і підгодовувати раз в тиждень. У ґрунті обов’язково повинні бути мінеральні добрива, тільки в цьому випадку можна розраховувати на високу врожайність.

При дотриманні всіх технологій урожай можна збирати вже до кінця липня — початку серпня. З 1 кв. метра виходить приблизно 10 кг овоча. Тобто зі всієї теплиці вищевказаних розмірів на рік отримуємо близько 500 кг свіжого продукту. Звичайно, вирощування перцю в теплиці — бізнес трудомісткий, але це справа забезпечить вас стабільно високим доходом.

Share your thoughts