Вирощування ожини: бізнес-ідеї для початківців, в маленькому місті

Бізнес-ідея підходить власникам садів і присадибних ділянок. Вкладаючись по мінімуму, ви отримаєте непоганий прибуток від продажу ягоди.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Ожина багата вітамінами і органічними кислотами. Її купують люди для варення, желе, салатів і заморозки. Стакан ягоди — це приблизно 200 грамів — на ринку коштує 100 рублів.

Зареєструватися краще як ІП, а з ринкових режимів вибрати ЕСХН. Починати можна з власної присадибної ділянки. З одного куща можна отримати 20 кілограмів ягід. При цьому потрібно закуповувати комерційні сорти ожини з великими листками.

Лох-Тей — шотландська селекція — відрізняється довгими пагонами без шипів і сильнорослыми кущами. Смак ягід насичений, а вага однієї ожини — 5 грамів. Black Magic — це ремонтантний сорт, який добре запилюється в жарку погоду і підходить для південної частини Росії.

Торнфрі — високоврожайний сорт, який витримує взимку до -25 градусів. З одного куща дає до 30 кілограмів ягід. І Блек Сатин — ягоди цього сорту можуть важити 8 грамів, збирати їх слід трохи недозрілими, щоб не пошкодити при транспортуванні.

Висаджувати кущ слід у лунку, яка підготовлена заздалегідь, після чого удобрити перегноєм. Посадивши кущ, полити водою. Обробляти ґрунт необхідно регулярно, тому якщо ви не маєте можливості облаштовувати сад самим, найміть двох робітників. Витрати швидко окупляться.

Між рядами ожини має бути відстань 3 метра, між кущами — 1,5. У подальшому ви зможете розширити бізнес і орендувати один гектар площі.

В залежності від регіону вам потрібно стартовий капітал у розмірі 200-300 тисяч рублів. На посадковий матеріал піде близько 40 тисяч, ще 10 тисяч — на матеріали для підв’язування кущів. Додаткові витрати — вода для поливу, заробітна плата помічникам, купівля добрив та засобів, які борються зі шкідниками.

Окупиться бізнес через три роки, коли кущі почнуть приносити повноцінний урожай. Постачати ожину можна спочатку знайомим, а потім в магазини. Прибуток бізнесу оцінюється в 40 тисяч рублів щомісяця.

Share your thoughts