Вирощування оливи

Всі ми звикли до того, що олива і оливкова олія — це продукт закордонний. Але побудувати бізнес на вирощуванні оливи можна і в нашій країні. Головне — знати особливості технології та чітко дотримуватися всіх норм.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Не так давно вважалося, що російський клімат згубний для оливковою культури. Сьогодні ж селекціонери і агрономи вже довели назад: сади олів активно культивуються в нашій країні, особливо в південних її регіонах, наприклад, в Криму. Важливо просто правильно підібрати сорт. Необхідно відрізняти дику оливу від культурної. Перша може почати плодоносити тільки через 15-20 років після посадки, а друга, при правильному догляді, здатна дати плоди вже через 2-3 роки. Тому необхідно уважно підійти до закупівлю посівного матеріалу.

Починаючому підприємцю бажано мати велику ділянку землі у власності — оренда в цьому випадку є невигідною, так як оливкові дерева ростуть дуже довго і активно плодоносять до самої старості. Можливо, вирощений вами сад навіть стане згодом сімейним бізнесом і зможе забезпечити стабільним доходом ще декілька поколінь нащадків.

Оліві не підходить дуже родючий грунт. Звичайно, зростаючі в чорноземі дерева дають дуже хороший урожай, але при цьому з-за занадто активного росту плоди не встигають насититися і набрати всі необхідні мікроелементи і речовини. Тому для саду краще вибирати грунту з піском. Як за саджанцями, так і за дорослими оливами потрібно постійно доглядати, поливати, обрізати, обробляти від шкідників.

На території в 1 га можна висадити до 350 рослин, хоча багато садівники запевняють, що оліві потрібна свобода, і, якщо площа дозволяє, під 350 дерев доцільно виділити не менше 6 га. Стоїть одне деревце близько 2000 рублів. Тобто для закупівлі 350 примірників потрібно близько 700 000 рублів. Коли олива почне плодоносити, сад буде здатний приносити своєму власникові не менше 5,5 тонн плодів, кілограм яких оцінюється сьогодні в 600-700 рублів. Тобто в сезон реально заробити понад 3 мільйонів рублів. Збільшити прибуток можна, організувавши власну, нехай і невелике, виробництво оливкової олії. Для цього доведеться придбати повноцінну виробничу лінію. Вартість непоганого китайського обладнання починається від 200 000 рублів.

Share your thoughts