Вирощування обліпихи

Обліпиха — одна з найбільш корисних ягід, яка широко застосовується у фармацевтичній, косметичному і деяких інших видах промислового виробництва. На вирощуванні цього унікального за своїми властивостями рослини можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для успішного старту потрібна ділянка землі площею близько 1 гектара. Так як планується культивувати багаторічний чагарник, територія повинна бути оформлена у власність. Обліпиха дуже невибаглива до кліматичних умов. Рослина однаково спокійно переносить як мороз 40⁰С, так і аналогічну цифру вище нуля. Плантацію необхідно зорати і удобрити, як мінімум, за півроку до висадки обліпихи. Садити кущі можна як вручну, так і за допомоги спецтехніки. Відстань між ними — не менше 1,5 метра.

Пам’ятайте, що обліпиха відноситься до розряду двудомных представників флори, тобто має поділ на чоловічу і жіночу особину. Для запилення 8 рядів жіночих особин достатньо 1 ряду чоловічих.

Збір ягід, вирощуваних в промислових масштабах, здійснюється механічним способом, тобто обрізанням гілок з ягодами. Пам’ятайте: обрізаний кущ на наступний рік плодоносити не буде, тому є сенс розділити ділянку на 2 половини і збирати урожай з кожної з них через рік. У цьому випадку прибуток буде щорічною.

З одного гектара реально отримати від 15 тонн обліпихи. Продавати її можна у свіжому вигляді, в замороженому, в сушеному або готувати з неї варення, масло, сироп і т. д. 1 кг ягід оцінюється в середньому в 150 рублів. Тобто ділянку через 2-3 роки буде приносити прибуток не менше 2 мільйонів рублів. При цьому вкладення на старті не перевищать 3500 євро і вони окупляться досить швидко.

Share your thoughts