Вирощування мигдалю

Мигдальні горіхи — нетипова для нашої країни сільськогосподарська культура. Ці плоди, наявні на прилавках наших магазинів, майже завжди імпортні. Тим не менш виростити мигдаль у відносно теплих широтах Росії цілком реально. Конкуренція в цій області серед вітчизняних бізнесменів поки мінімальна, але позитивні приклади вже є.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Якщо бізнесмен проживає на півдні країни, то для вирощування можна використовувати неселекционные сорти мигдалю — вони чудово будуть себе почувати на цій території. Для центральних регіонів більше підходять плоди селекції. Сьогодні є навіть зимостійкі сорти, прекрасно переносять морози. Правда, родючість у них не на висоті, але навіть того, що можна отримати, буде досить не тільки для покриття всіх витрат, але і для збагачення бюджету.

До складу ґрунтової мигдальні саджанці не занадто вимогливі — дерева мають потужну кореневу систему і здатні добувати поживні речовини з глибин. А от потрібно багато світла, інакше рясного цвітіння можна так і не дочекатися.

На одному гектарі землі поміщається до 280 саджанців, вартість кожного з яких становить 230-250 рублів. Щоб засадити 5 гектарів землі, потрібно виділити на купівлю дерев близько 350 000 рублів.

Терміни окупності вкладень будуть значними, так як першого врожаю можна чекати тільки через 3-5 років. З одного гектара збирають 4 з невеликим тонни горіхів (вже очищених). Оптова вартість мигдалю встановилася на рівні 400-500 рублів за кг. Це те, що стосується зарубіжної продукції. Щоб обійти закордонних конкурентів, досить знизити ціну до 350 руб./кг. В цьому випадку 5 гектарів землі принесуть вам не менше 6 мільйонів рублів прибутку.

Share your thoughts