Вирощування моркви

Думка про те, що заробити на сільськогосподарської продукції неможливо — це не більше, ніж міф. Є певний перелік товарів, які будуть користуватися попитом завжди. Наприклад, особливу увагу можна звернути на овочеві культури, точніше, на моркву. Якщо підійти до розробки бізнес-плану грамотно, ніщо не завадить підприємцю побудувати прибутковий бізнес без значних вкладень на старті.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Добре, якщо у вашому розпорядженні є власний присадибна ділянка — тоді витрати на оренду землі відпадають самі собою. Бажано до посадки внести в родючий шар добрива, але підходите до їх підбору уважно — для моркви наявність хлору в землі неприпустимо. І ще: для активного зростання цієї овочевої культури потрібне світло, тому затінені ділянки для вирощування моркви не підходять.

Це сезонний бізнес, і щоб збільшити продуктивність, бажано найняти недорогу робочу силу. До речі, в канікули багато школярі та студенти шукають підробіток — цілком можна запропонувати їм сільськогосподарську діяльність за подібною вартості. Наймані працівники повинні будуть виконувати нескладні маніпуляції з підготовки грунту, посіву, прополюванні та поливу сходів.

Насіння потрібно готувати заздалегідь. Оброблені і добре висушені морквяних насіння зійде, не через місяць, як звичайні, а вже через пару тижнів. На 50 соток землі потрібно близько 1,5 кг насіння.

Збути свіжу морквину нескладно, але перед цим її потрібно добре підготувати — зовнішній вигляд вирішує все. Можна також зайнятися самостійною переробкою овочу в салати або сік: звичайно, витрати збільшуються, але і прибуток росте разом з ними. Для переробки можна використовувати товар некондиційних зовнішніх даних.

Практика показує, що при середній врожайності з ділянки 50 соток цілком реально отримати 200-220 тисяч рублів чистого прибутку в сезон. Дуже непогано, якщо врахувати, що вкладення на старті не будуть більше 45 000 рублів.

Share your thoughts