Вирощування мідій

Мідії — смачний і корисний харчовий продукт, який стрімко набирає популярність серед російських громадян. Мідійна плантація може стати прекрасним джерелом доходу для починаючого підприємця.

Такий бізнес підходить тим, хто живе неподалік від морського узбережжя. Технологія вирощування мідій досить проста. Для них створюють природні умови, але застосовують спеціальні підводні конструкції (колектори), в межах яких мідії спокійно і стабільно ростуть. Якщо вибрати гарне місце для розміщення плантації, то личинок молюсків море принесе самостійно. Мідії охоче прикріплюються до колекторів. Харчуються вони морськими водоростями і планктоном, які фільтрують з води.

Мідії відрізняються вкрай плодючістю, але, щоб збирати з плантації до 500 тонн молюсків, доведеться вкласти чималу суму — близько 1 000 000 доларів. Терміни окупності при цьому вкрай оперативні: як показала практика, всі вкладення повертаються до власника плантації вже через 2,5 — 3 роки роботи.

За статистикою, розведення мідій стає реально рентабельним, коли обсяги видобутку досягають 200 тонн. Проблем з каналами збуту готової продукції, як правило, не виникає. Мідії не тільки використовуються в їжу, але і є сировиною для виробництва широкого спектру продуктів, у тому числі лікарських препаратів і косметичних засобів. Так що цільова аудиторія бізнесмена дуже широка і різноманітна.

Поділіться своєю думкою