Вирощування мідій

Мідії — смачний і корисний харчовий продукт, який стрімко набирає популярність серед російських громадян. Мідійна плантація може стати прекрасним джерелом доходу для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Такий бізнес підходить тим, хто живе неподалік від морського узбережжя. Технологія вирощування мідій досить проста. Для них створюють природні умови, але застосовують спеціальні підводні конструкції (колектори), в межах яких мідії спокійно і стабільно ростуть. Якщо вибрати гарне місце для розміщення плантації, то личинок молюсків море принесе самостійно. Мідії охоче прикріплюються до колекторів. Харчуються вони морськими водоростями і планктоном, які фільтрують з води.

Мідії відрізняються вкрай плодючістю, але, щоб збирати з плантації до 500 тонн молюсків, доведеться вкласти чималу суму — близько 1 000 000 доларів. Терміни окупності при цьому вкрай оперативні: як показала практика, всі вкладення повертаються до власника плантації вже через 2,5 — 3 роки роботи.

За статистикою, розведення мідій стає реально рентабельним, коли обсяги видобутку досягають 200 тонн. Проблем з каналами збуту готової продукції, як правило, не виникає. Мідії не тільки використовуються в їжу, але і є сировиною для виробництва широкого спектру продуктів, у тому числі лікарських препаратів і косметичних засобів. Так що цільова аудиторія бізнесмена дуже широка і різноманітна.

Share your thoughts