Вирощування малини

Садівничий бізнес є одним з найприбутковіших у сфері сільського господарства. Фрукти і ягоди користуються стабільним попитом круглий рік. Відмінним сімейним проектом для початківців фермерів може стати вирощування малини.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Малина володіє масою переваг для бізнесу. Вона швидко росте, характеризується хорошою врожайністю та високою вартістю. Ягоди можна продавати не тільки свіжими, але й переробляти їх на лікарські засоби, варення і т. д. Так само гідну прибуток проносить реалізація малинових саджанців.

Для втілення проекту необхідний світлий родючий ділянку землі. Малина не любить підвищеної кислотності грунту і високої вологості, але і посуха позначається на ній не менш згубно. Навколо куща повинно бути досить вільного простору, загущати рослини не рекомендують. Звичайно, малину необхідно удобрювати час від часу, а самим ефективним з натуральних засобів у боротьбі з бур’янами є солома, якою посипають землю.

В середньому, один малиновий кущик може дати до 2 кг ягід в сезон. Щоб домогтися збору до 10 тонн, необхідно буде посадити не менше 5 000 рослин. На їх закупівлю піде близько 400 000 рублів. Вкладення чималі, тому доцільно подумати про поступовий розвиток і самостійному розведення саджанців.

«Малинове справа» не так просто, як може здатися. Величезну трудність викликає акуратний збір ягід. Без залучення сезонної робочої сили тут не обійтися.

Практика показує, що власний малинник здатний принести істотний дохід. Стартові вкладення в 400-450 тисяч рублів окупаються вже через півроку роботи. У сезон малина здатна приносити до 100 000 рублів щомісяця.

Share your thoughts