Вирощування лимона

Лимонні дерева давно перестали бути прерогативою південних регіонів. Сьогодні лимони можна вирощувати у домашніх і тепличних умовах навіть в північному кліматі. Лимонний бізнес може принести стабільно високий дохід підприємцю.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Лимон відноситься до розряду багаторічних рослин. Сучасні сорти плодоносять дуже рясно, якщо їх правильно культивувати. З території всього у 5 соток реально отримати до 12 000 доларів прибутку.

Самими популярними сортами кислого цитрусового плоду є «Павловський», «Дженоа», «Майкопський», а також «Китайський карликовий» (або «Мейер»). Потрібно відзначити, що рослина доволі примхлива і вимагає підвищеної уваги. Лимонам потрібен світло і тепло (не вище 23⁰С), але не варто забувати про «зимовий режим». Поливати дерева потрібно часто, але потроху, бажано фільтрованої або добре відстояною водою. Забезпечте рослині достатній простір, обов’язково виконуйте пересадку в процесі росту. Щоб лимон активно родить, потрібно запилення — в тепличних умовах воно проводиться штучним шляхом.

Рентабельність бізнесу може досягати 300%, якщо продаж плодів здійснюється поза сезону плодоношення. На території 25кв.м. з комфортом розмістяться 500 саджанців, кожен з яких може принести у віці від 5 до 8 років не менше 5 тисяч доларів. Лимоноводство — перспективний напрям діяльності. При налагоджених каналах збуту стартові вкладення окупаються буквально за перший урожайний сезон.

Share your thoughts