Вирощування льону

Льон — вкрай необхідне сировина, що застосовується в різних промислових галузях (в текстильної, харчової, фармакологічної і т. д.). Вирощування льону здатне принести підприємцю вагомий дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Щоб культивувати льон в промислових масштабах, потрібно орендувати значну територію в 40-50 гектарів. Вартість річної орендної плати складе близько 180 000 рублів. Ґрунт під посіви потрібно обробити і удобрити. Початкуючим фермерам варто врахувати, що льон — це однорічна рослина, що сильно збіднює і виснажує ґрунтові шари, тобто в наступному після збору урожаю році посадити на тому ж місці саме лляні насіння не вийде — урожай буде дуже скромним. Доведеться вибирати менш вимогливі культури.

Період вегетації рослини триває близько 3-х місяців. Для догляду за посівами потрібна спеціалізована техніка. Всі агрегати можна взяти в оренду. На 1 га висаджують 40 кг насіння. Для того щоб зайняти 50 га, потрібно закупити посівного матеріалу на суму 80 000 рублів (40 руб./кг). При правильному догляді за льоном можна зібрати, в середньому, 500 кг продукту з 1 гектара. Тобто вся площа повинна дати близько 75 тонн.

Потрібно зазначити, що конкуренція серед фермерів, які вирощують льон, незначна, і тому реалізувати свій урожай вдається всім. Головне, щоб сировину було якісним і коштувало дешевше імпортного.

Share your thoughts