Вирощування лаванди

Лаванда — красиве і ароматне рослина, яка з успіхом використовується не тільки для складання свіжих букетів, але і для виготовлення косметичних засобів, мастил, саші та сухоцвітів, а також для різних продовольчих потреб. Вирощування лаванди може стати дуже прибутковим бізнес-проектом для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Більша частина коштів буде витрачена саме на старті, так як лаванда — рослина багаторічна. Цей представник флори живе до 15 років і радує цвітінням двічі на рік. Розміри доходу початківця бізнесмена безпосередньо залежать від площі посадки. Щоб реалізувати проект, достатньо мати у власності 500 кв. м. родючої землі. Уточнимо: ділянка повинна бути саме в особистою власністю, так як бізнес розрахований не на один рік, і платити оренду не надто вигідно.

Для засадження території не потрібно спеціального високотехнологічного обладнання. Ділянка реально засадити вручну за 2-3 дні. Але без допомоги найманих працівників у кількості 3-4 чоловік не обійтися. Для початку можна зайнятися тільки вирощуванням свіжих квітів на продаж, а згодом вже розширюватися і запустити власне виробництво ефірних олій і гідролата.

Вирощувати лаванду на свіжому повітрі рентабельно лише у теплих регіонах країни. У холодному кліматі, доцільно побудувати тепличне господарство. Загальні витрати складуть близько 1 мільйона рублів. У цю суму входять витрати на оформлення документації, обладнання, закупівлю насіння, благоустрій комори, ремонт, зарплату працівників, рекламну кампанію. Теплий, сухий комору потрібен, в першу чергу, для виготовлення та зберігання сухоцвітів.

Цільова аудиторія початківця бізнесмена досить широка. Свіжі квіти купують заклади громадського харчування. Якщо продукція має сертифікат якості, то її із задоволенням купують косметичні компанії та харчові виробництва. Варіантів багато. Головне — грамотно вибудувати рекламу. Всі вкладення реально окупити вже за перший рік роботи.

Share your thoughts