Вирощування коропа в штучному водоймищі: бізнес-ідеї для чоловіків

Вирощуючи рибу в басейні, можна самостійно регулювати температуру, роблячи бізнес несезонним. І відчувати себе творцем нового життя!

Карпа ви можете виловити в річці або купити у заводчиків — кілограм мальків обійдеться в 150-200 рублів. Розводячи рибу в штучному ставку, беріть рівне співвідношення особин жіночої і чоловічої статей.

Пластмасовий басейн глибиною не менше півметра встановлюється в приміщенні з опаленням. Не перестарайтеся в натуралістичності: на дні «водойми» не повинно бути мулу або торфу, а кількість рослинності повинно бути розумним. Грунтовно підійдіть до обладнання штучного ставка: короп дасть потомство тільки якщо буде відчувати себе, як у природі.

Площа водойми повинна досягати 25 квадратних метрів, а то й більше. На такій території можна вирощувати 5 тонн риби на рік, приблизно 300 особин на один кубічний метр басейну. Приміщення повинно бути обладнано опаленням, електроенергією та вентиляцією.

З обладнання знадобиться система аерації (насичення повітрям), крани, УФ-стерилізатори, компресори, фільтрувальна станція. Витрати на всі апарати — близько 700 тисяч рублів. Купуючи обладнання, зверніть увагу на якість апарату для кисню — з-за зниження його рівня короп може задихнутися.

Сприятлива для життя риби температура — 18-20 градусів, влітку можна збільшувати її до 22-29С.

Живиться короп комбінованим комбікормом, вареною картоплею або черв’яками двічі в день. Беріть не більше 3% від ваги риб, інакше залишки корму забруднять воду. Організовуючи збалансований раціон, ви отримаєте рибу вагою в півкілограма за 9 місяців. Коли короп доросте до одного кілограма, його можна продати. Зважувати рибу потрібно після грамотного відлову: процедуру краще подивитися на відео-уроках.

Реалізуйте рибу в супермаркети і рибні лавки: як живу, так і побиття. Ціна за неживого карпа складе 160 рублів за кілограм, живого — 90 рублів. В подальшому можете розводити декоративних коропів. Вони невибагливі в їжі, зате більше цінуються на ринку.

Щомісячний дохід на розведенні риби порядку — 80 тисяч рублів. Окупиться бізнес через 9-10 місяців.

Поділіться своєю думкою