Вирощування кавових дерев в домашніх умовах

Кава — улюблений багатьма ароматний напій, що виготовляється із зерен екзотичного для нас кавового дерева, батьківщиною якого є далека Ефіопія. Кавове дерево являє собою вічнозелений шикарно квітучий чагарник. Наші предки використовували кави як лікувальний засіб, нею лікували нежить і головний біль. Тільки після Вітчизняної війни 1812 року кави став набувати популярності як напій. В Росії почали відчинятися кав’ярні, де провести час за чашкою кави вважалося гарним тоном.

Кавове дерево, вирощене в домашніх умовах, являє собою невеликий декоративний вічнозелений кущ з десятком стебел.

Овальні зелене листя, дрібні і м’ясисті. Зацвітає рослина на третій рік життя. Цвітіння відбувається з травня по червень дрібними зонтичними суцвіттями, схожі на жасмін, що налічують до 76 квіточок. З квіток розвиваються круглі жовті плоди, з яких і готують власне кавовий напій. Висота декоративного рослини досягає 2 метрів. Висота карликового сорту Nana — не більше півметра.

Існує близько сорока сортів кавового дерева. Для вирощування в кімнатних умовах найкраще підходить сорт Arabika і карликовий Nana.

Виростити кімнатну декоративну кавове дерево зможе будь-яка людина: рослина дуже невибагливе. Тому як ідея для бізнесу — вирощування кавового дерева — під силу всім. Особливих умов і великих капіталовкладень для цього не потрібно. Достатньо буде трьох тисяч рублів, на які потрібно буде придбати горщики, посадковий матеріал та добрива.

Вирощують кавове дерево з живців або із зерен.

Слід мати на увазі: кавове дерево світлолюбна рослина, боящееся протягів і різких перепадів температури. Ідеальним місцем для рослини буде південна сторона кімнати, при цьому кущ слід тримати подалі від опалювальних приладів. Для нормального його розвитку потрібно в приміщенні підтримувати підвищену вологість і температуру від 23 до 27 градусів. Влітку поливають регулярно, періодично влаштовуючи теплий душ. Взимку полив скорочують до одного разу в тиждень.

Купувати живці краще всього в розплідниках, де вони продаються за ціною до 70 крб.

Продавати ж вирощені кущики можна від 150 до 500 рублів за рослина, залежно від його віку, розміру і зовнішнього вигляду. Найкращим часом для продажу є період цвітіння, коли кущик найбільш привабливий.

Реалізовувати квітучі кущі можна, уклавши договір з квітковими та садовими магазинами, а також через Інтернет.

Вирощене в домашніх умовах кавове дерево стане незвичайним прикрасою і поліпшить атмосферу будь-якого приміщення. Ідеальним місцем для цієї рослини є квартира, офіс, дитячі установи.

Поділіться своєю думкою