Вирощування картоплі

Аграрна сфера відкрита для освоєння починаючими бізнесменами. Бізнес в області сільського господарства активно розвивається і процвітає в умовах політики імпортозаміщення. Стабільно високі доходи можна отримати, займаючись вирощуванням картоплі.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Максимальним рівнем дохідності характеризуються тепличні господарства, в яких можна вирощувати скоростиглі сорти картоплі круглий рік, а, значить, мати прибуток також цілорічно. Але і стандартні варіанти організації фермерських господарств також дуже вигідні (рентабельність встановилася на рівні 30%).

При виборі варіанту вирощування картоплі у відкритому грунті можна почати з площі 0,5 га. Необхідно закупити посадковий матеріал, придбати добрива та гербіциди, а також спецтехніку для підготовки і обробки фермерських угідь.

При таких посівних площах цілком можна обійтися без найманих працівників, залучаючи до бізнесу членів сім’ї.

Розміри стартового капіталу складуть близько 160 000 рублів. Цієї суми достатньо для придбання мотоблоку, плуга, підгортальника, копалки, добрив і насіння. Одна сотка хорошою родючого ґрунту дає, в середньому, 250 кг картоплі. Якщо весь урожай, зібраний з півгектара, вдасться реалізувати, то окупити всі витрати можна вже за один сезон роботи.

Share your thoughts