Вирощування і продаж смородини

Смородина — одна з найбільш поширених і улюблених в нашій країні ягід. Особливим попитом користується чорна смородина завдяки своїм незвичайним смаковим якостям і цілющим властивостям, тому на її вирощуванні можна побудувати досить успішний бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Цікаво, що прибуткова справа можна почати, маючи навіть невеликий земельну ділянку в 5-6 соток. Смородина дуже плодовита, відмінно поводиться при заморожуванні, не втрачаючи споживчих якостей. Тому в збиток ви ніколи не залишитеся. Зрештою, незатребувана свіжа продукція стане відмінним сировиною для різноманітних джемів, варення і компотів.

Практичні результати смородинового бізнесу приголомшують! Відомо, що з одного гектара землі в сезон реально зібрати понад 8 тонн ягід (з трирічних кущів). Собівартість 1 кг — 20 рублів, а гуртова ціна — 170 рублів. У перекладі на тонни отримуємо, що чистий прибуток за 1000 кг становить 150 000 рублів!

Звичайно, для отримання таких результатів потрібно не тільки закупити якісні саджанці, але вивчити всі тонкощі догляду за ними. Смородина не любить кислих ґрунтів, в іншому це рослина не дуже примхливо, але без добрив, звичайно, не обійтися

Розглянемо варіант, при якому планується засадити смородиною 1 га землі. Для реалізації плану буде потрібно близько 450 000 рублів стартового капіталу (половина грошей піде на закупівлю саджанців, решта — на інші витрати: добриво, організацію поливу, зарплату робітникам і т. д.). Цікаво, що при правильній побудові і реалізації бізнес-проекту окупити вкладення можна вже в перший сезон. Головне робити посадку, враховуючи вік і потреби саджанців.

Share your thoughts