Вирощування хрону

Рослинницької бізнес активно розвивається, і знайти незайняту нішу в ньому починаючим підприємцям стає все складніше. Тим не менш такі ніші є. Наприклад, прекрасним бізнес-проектом може стати вирощування такого нехитрого рослини, як хрін.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Займатися вирощуванням хрону у великих масштабах пробують небагато, вважаючи це нерентабельним справою. І дуже даремно! Хрін користується стійким споживчим попитом, при цьому він дуже невибагливий, а такий бізнес не потребує значних вкладень на старті.

Для початку достатньо буде ділянки в 100 кв. м. На 1 кв. м вміщується 5-6 коренів рослини. Кожен з них в процесі росту дає до 2 кг врожаю. Посадковий матеріал для такої невеликої площі коштує близько 1000 рублів. Плюс, ще 200-250 рублів потрібно витратити на добрива. Тобто стартовий капітал складе 1200 рублів. Звичайно, у спеку хрін потребує рясному поливі, але витрати на цей процес також невеликі.

Зі 100 кв. м виходить, в середньому, 200 кг готового продукту. Продається вже за 6000 рублів. Тобто чистий прибуток складе не менше 4500 рублів. Вигода очевидна! Крім коренів хрону, активно продаються і його листя, які часто додаються в різні маринади і соління. Тобто від них теж можна отримати дохід.

Звичайно, 4,5 тисячі — прибуток досить скромна. Але якщо розглянути варіант вирощування в промислових масштабах, то цифри сильно зростають. У хрону є вагома перевага: він не боїться хвороб і шкідників. Тому про знищення врожаю можна не турбуватися.

Share your thoughts