Вирощування гречки

Гречана каша — одне з найпопулярніших страв, що періодично з’являються на столах наших співвітчизників. Попит на цю крупу є завжди, тому вирощування гречки може стати дуже прибутковим бізнес-проектом.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Перед тим, як приступити до реалізації ідеї, потрібно вивчити особливості вирощуваної культури. Гречка не може самозапилюватися, їй життєво необхідні комахи. Кращі запилювачі — це медоносні бджоли. Тому дуже зручно поєднувати відразу 2 види бізнесу — гречані поля і пасіку неподалік від них.

Для запилення 20 гектарів рослини потрібно близько 40 бджолосімей. Це дуже багато, але необов’язково розводити таку кількість бджіл. Дика природа вам допоможе — в ній живе не менше корисних комах, придатних для запилення.

Гречана культура любить тепло. Вирощувати у холодних регіонах її не вийде. А ось Центральне Черноземье і південь країни цілком підходять. Період вегетації триває близько 80 днів. В цей час рослини потрібно обов’язково удобрювати.

На 20 гектарів землі потрібно близько 2-х тонн насіння. На це піде близько 40 000 рублів. Середня врожайність — 1 тонна гречки з гектара. Звичайно, рослина доволі примхлива, і займатися тільки його вирощуванням не надто вигідно. Але поєднуючи кілька напрямків, можна стати одним з найбільш затребуваних постачальників гречки в Росії. Через відсутність попиту на цю культуру можна не переживати.

Share your thoughts