Вирощування гірчиці

Плоди гірчичною культури застосовуються не тільки в харчовій промисловості, але і в інших виробничих сферах, зокрема, в фармацевтиці. Вирощування гірчиці здатне стати вкрай вигідним бізнес-проектом для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для успішного початку необхідно орендувати ділянку землі у 50 гектарів. Щоб засіяти і обробити таку площу, потрібні чималі кошти, але гірчиця характеризується високою врожайністю і стабільно приємною для підприємця ціною (40 руб./кг), тому всі вкладення окупляться досить оперативно. Як показує практика, канали збуту цього продукту знаходяться завжди, але доцільно потурбуватися їх пошуком ще до моменту посіву, тобто укласти договір про постачання заздалегідь.

Велику сільськогосподарську техніку купувати не варто — її вигідніше орендувати, а от дрібний інвентар та обладнання для обробки посівів від шкідників краще придбати відразу. Обов’язково організуйте складське приміщення, адже врожай до моменту продажу потрібно буде десь зберігати. Потрібно сухе приміщення з хорошою вентиляцією.

У гірчичне господарство потрібно буде вкласти близько 1 мільйона рублів. З одного гектара землі реально отримати до 1,5 т продукту. Тобто дохід від продажу гірчиці з 5 га складе близько 3 000 000 рублів. Таким чином, за сезон всі витрати окупляться з лишком, і прибуток буде досить відчутною.

Share your thoughts