Вирощування фундука

Бізнес на горіхах сьогодні набирає обертів. Вирощуючи фундук, можна отримати гідний і стабільний заробіток. Цей горіх не вибагливі в утриманні, італійці навіть називають фундук «деревом для ледачих». Відкриваючи подібна справа в Росії, доведеться конкурувати з іноземними постачальниками, так як на території нашої країни ця ніша освоєна мінімально.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку необхідно придбати досить великий земельну ділянку. Традиційна оренда в цьому випадку не вигідна. Якщо й орендувати землю, то з умовою подальшого викупу, так як окультурена ліщина почне давати плоди не раніше, ніж через 2 роки, але горіхові дерева при цьому мають досить тривалий термін життя, тому приносити стабільний дохід вони будуть довгий час, не вимагаючи особливих зусиль від свого власника.

Для саджанців відмінно підходить чорнозем. Фундук — рослина не примхлива, тому зможе рости і на інших ґрунтах, крім пісок і заболочену місцевість. Садити молоді деревця потрібно в кінці жовтня. Матеріали по технології посадки можна знайти в спеціалізованій літературі або на просторах Всесвітньої павутини.

Приємно, що зрілі горіхи здатні зберігатися до 4 років, якщо створити для них прийнятні умови (сухе і прохолодне приміщення).

Реалізувати продукцію нескладно: фундук затребуваний в будь-який час року. Продавати товар можна кондитерським фабрикам, продуктових супермаркетів і роздрібним покупцям.

Вирощування фундука вимагає кропіткої роботи тільки в перший рік після посадки, а приносити прибуток ліщина буде протягом декількох десятиліть.

Share your thoughts