Вирощування чумизи

Чумиза — однорічна зернова культура. Це трав’яниста рослина дає багатий урожай, але в нашій країні вона з якоїсь причини ще не дуже поширене. Між тим, на вирощування чумизи можна побудувати прибутковий бізнес.

Потрібно відразу визначити цільову аудиторію: чумиза — прекрасна кормова база для дорослих птахів і маленьких курчат. Тобто, рекламну кампанію слід направляти в бік птахівництва. Але й про фермерів-тваринниках забувати не варто — чумиза багата поживними мікроелементами, які будуть незайвими для рогатих і копитних. Наприклад, за вмістом білка це рослина випереджає овес, ячмінь і кукурудзу.

Кращим сортом чумизи вважається «Коломенська». Цей вид дуже високорослий і урожайний. Посів здійснюють в кінці весни (до середини травня) у вологий грунт — в сухій землі насіння не проросте. Після появи сходів грунт необхідно рихлити, забезпечуючи приплив кисню до кореневої системи.

Якщо все зробити грамотно, то можна отримати багатий врожай. При налагоджених каналах збуту окупити всі витрати на оренду ділянки, придбання сільськогосподарської техніки та інші потреби можна вже за один робочий сезон.

Share your thoughts