Вирощування чорниці

Ми з давніх часів звикли, що чорниця — це суто лісова ягода, і добувають її тільки в природному середовищі існування. Але споживчий попит на цей продукт рік від року зростає, тому сьогодні ягоду вже навчилися вирощувати в штучних умовах. Заснувавши власну чорничну ферму, можна отримувати стабільно високий прибуток не тільки в сезон, але й цілий рік.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Чорниця — ягода багаторічна, тому доцільно придбати земельну ділянку у власність або, в крайньому випадку, оформити договір довгострокової оренди. Для реалізації проекту знадобиться, як мінімум, 1 гектар землі, на якому поміщається до 4000 ягідних чагарників. Щоб купити таку ділянку, потрібно близько 600 000 рублів.

Чорниця любить затінення. Якщо постійній тіні немає, то необхідно забезпечити рясне зволоження грунту. Обов’язково удобрювати рослини і обробляти територію від шкідників. На закупівлю саджанців, підгодівлі, обладнання піде близько 900 000 рублів.

Без реклами неможливий нормальний пошук каналів збуту. Закладіть на рекламну кампанію близько 50 000 рублів. Обов’язково створіть власний сайт в Інтернеті.

Орієнтовно на благоустрій чорничного господарства потрібно витратити 1 600 000 рублів. В середньому, один кілограм ягоди коштує 200-250 рублів. Гектар землі принесе вам близько 16 500 кг продукту. Продати цей обсяг цілком реально за 4000 000 рублів. Примітно, що чорниця підлягає переробці, тобто її необов’язково відразу продавати в свіжому вигляді. Заморожування ягоди, варення та інші аналогічні продукти забезпечать вас доходом круглий рік.

Потрібно розуміти, що рівень плодоносності молодих кущів не надто високий. Чекати хорошого врожаю доведеться 2-3 роки, тому окупність настане не надто швидко.

Share your thoughts