Вирощування буряків

Столовий буряк — затребуваний харчовий продукт. На території нашої країни її вирощують з незапам’ятних часів, але досі такий бізнес не втрачає своєї актуальності.

Буряк — коренеплід невередливий. Її насіння характеризуються хорошою схожістю, а паростки прекрасно переносять відносно суворі погодні умови і тривала відсутність вологи. В ідеальних умовах рентабельність бурякового бізнесу оцінюється аж у 300%! Середньостатистичні дані говорять, що реальна рентабельність — 40%.

Визначтеся, які сорти буряків найбільше підходять для вашого регіону. Ранньостиглим сортам для повного дозрівання досить 50-80 днів. Але смакові якості їх залишають бажати кращого. Середньостигла буряк визріває за 80-100 днів, а вегетація пізніх сортів розтягується на термін від 100 днів і більше. Але зате вони відмінно зберігаються! Якщо ви збираєтеся робити бізнес в помірних широтах, то придивіться до насіння сортів «Детройт», «Бордо 237», «Одинпаросткова», «Подзимняя А-474», «Циліндра».

Якщо комбінувати різні сорти, то можна в сезон збирати і 2 урожаю.

В середньому, на вирощування 1 га буряків вкладають 35-40 тисяч рублів. В урожайний рік стартові вкладення в 500 000 рублів гарантовано окупаються вже через 3 місяці.

Поділіться своєю думкою