Вирощування брокколі

Популярність капусти броколі поступово зростає. Цей поживний і багатий корисними речовинами овоч вживають в їжу як в свіжому, так і в приготованому вигляді, консервуючи, додаючи в супи, маринуючи, обсмажуючи. На вирощуванні брокколі можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Щоб прибуток від культивування однорічної рослини була вагомою, доцільно орендувати відразу велику земельну ділянку в 5 га. Потрібно розуміти, що капуста брокколі досить примхлива, садити її потрібно дуже акуратно. Процес посадки і догляду за розсадою проводиться з використанням спеціальної сільськогосподарської техніки — посадкової машини, культиватора-обприскувача, навантажувача, невеликого комбайна для збирання готової продукції, подрібнювача рослинних відходів, вантажної машини.

Якщо ви плануєте вирощувати розсаду самостійно, то заздалегідь потрібно упорядкувати тепличний комплекс і закупити насіння. Також саджанці можна купувати у сторонніх господарств. У загальній складності на придбання садивного матеріалу і добрив піде не менше 2500 доларів.

Мінімальна сума капіталу на старті — 30 000 доларів. З 5 гектарів землі реально зібрати близько 125 тонн овочевої культури. Зберігати такий обсяг важко, брокколі швидко псується, тому шукати канали збуту й укладати договори зі скупниками потрібно заздалегідь. За умови реалізації всього обсягу продукції за сезон можна заробити не менше 80 000 доларів. Тобто стартові вкладення окупляться досить швидко.

Share your thoughts