Вирощування баклажанів

Баклажан — вкрай корисна овочева культура, популярність якої зростає рік від року. Тому вирощування баклажанів здатне стати прибутковим бізнес-проектом для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Звичайно, культивування баклажанів можна зробити невеликим домашнім бізнесом, але для отримання максимального доходу краще організувати повноцінне фермерське господарство. Територія розміром в 5 гектарів здатна дати дуже хороший урожай — до 200 тонн овочів. При оптовій вартості продукту в 25 рублів за кілограм, реально отримати від продажу всього обсягу 5 000 000 рублів.

Потрібно відзначити, що баклажани досить «капризні» і вимогливі до рівня вологи в грунті. Щоб розсада активно розвивалася, її потрібно постійно поливати, інакше вже виросли овочі будуть гірчити. З дня висадки насіння до збирання врожаю проходить від 100 до 150 днів, в залежності від сорту культури.

Найвигідніший варіант вирощування баклажанів — це благоустрій тепличного комплексу. Звичайно, цей проект потребує високих фінансових витрат, враховуючи великі розміри території, але і прибуток буде в кілька разів вище, ніж від вирощування овочевої культури у відкритому грунті в сезон.

До речі, теплиці досить рентабельно конструювати й на присадибній ділянці. З однієї сотки при правильному догляді за розсадою можна зібрати не менше 120 кг баклажанів. Врожайність окремих сортів досягає показника в 280 кг з сотки!

Вирощування баклажанів, в будь-якому випадку, проект дуже вигідний, але важливо правильно скласти бізнес-план і налагодити канали збуту заздалегідь. Збільшити прибуток можна, організувавши паралельно невелике овощеперерабатывающее виробництво.

Share your thoughts